Wanneer gebruikt u de Taalbeugel?


De Taalbeugel gebruikt u bij die werkstukken en e-mails waarvan u het idee hebt dat student er met de pet naar heeft gegooid.

Werkstukken

U kunt de Taalbeugel gebruiken bij het corrigeren van werkstukken die op de computer worden geschreven en die digitaal of als hardcopy worden ingeleverd. Bij het schrijven op de computer heeft de student de spelling- en grammaticacontrole van Word tot zijn beschikking om onnodige fouten te traceren en te corrigeren. Wanneer u constateert dat het werkstuk te veel onnodige fouten bevat, kunt u het ongecorrigeerd teruggeven aan de student. 

E-mails

Ook kunt u de Taalbeugel gebruiken om studenten erop te wijzen dat ze zich ook bij e-mailcorrespondentie aan bepaalde conventies moeten houden. Zo moet een e-mail net als een brief een aanhef en afzender hebben en gesteld zijn in volledige en correcte zinnen. Bovendien behoort een e-mail aan een docent nou eenmaal anders van toon te zijn dan een e-mail aan een vriend(in).

Hebt u vragen over het gebruik van de Taalbeugel, neem dan contact op met het Taalloket. Klik hier om de flyer met informatie voor docenten te downloaden.